Likus Concept Store

Zawsze z dużą radoscią i optymizmem dowiaduję się o nowo otwartych sklepach, delikatesach czy innych miejscach z pomysłem. Fajnie, kiedy powstają, bo dzięki nim możemy rozwijać nasze kulinarne poczynania, a także cieszyć się, że wszystkie potrzebne składniki, dotychczas nieznane czy egzotyczne przyprawy i dodatki, można po prostu pójsć i kupić. Bez zdobywania i wielkich poszukiwań.

Rodzina Likusów ma w Polsce kika hoteli (w Krakowie hotele Stary czy Copernikus), w Katowicach Monopol, restauracji (krakowska Amarone, warszawska Biblioteka), które, choć bardzo drogie, są mówiąc krótko, po prostu piękne – w starych odnowionych kamienicach, dopracowane w najmniejszym szczególe. I tak też jest z Delikatesami, otwartymi jaki czas temu w Warszawie (są również w Krakowie), na Krakowskim Przedmiesciu. Znajdują się w starej, kompletnie odremontowanej kamienicy, w której kiedys była łaźnia.
Na dole jest restauracja, na górze butik z ubraniami (szczerze mówiąc, nie bardzo rozumiem po co) i delitatesy oraz winiarnia.
W delikatesach jest duży wybór przede wszystkim włoskich produktów: serów, wędlin, oliwy, octów. Można kupić niesolone pistacje, mozzarella di bufala, herbatę, francuskie musztardy.
Warto tam zajrzeć. Jesli nie dla zakupów, to przynajmniej po to, by zobaczyć to miejsce. Czlowiek cieszy się, że i w Polsce są piękne stare kamienice, odnowione z gustem i pomysłem. Dzięki temu żyją i nie popadają w ruinę. Mam nadzieję, że delikatesy będą się rozwijać i oferować więcej ciekawych produktów, niekoniecznie z najwyższej półki cenowej.

Adres:
Likus Concept Store
ul. Krakowskie Przedmiescie 16/18
Warszawa

Strona www


5
Previous Post
Next Post