Uczta Babette i Books for Cooks


Każdy wędrowiec, turysta czy pielgrzym, w drodze do wybranych przez siebie miejsc, szuka punktów zaczepienia.
To jak zaznaczanie czerwonymi pinezkami fotoradarów na wielkiej mapie miasta.
Moje pinezki zaznaczają punkty związane z moimi zainteresowaniami, miejsca, o których dużo czytałam i wiedziałam, że chcę do nich pójść.
Niektóre z nich pojawiają się na mojej drodze zupełnie przypadkiem. Kiedy nocą spaceruję po ciepłych ulicach i zaglądam do nich przez okna, to zanim wrócę do pokoju już wiem, co obejrzę jutro.Dotychczas na hasło Books for Cooks widziałam malutką księgarenkę na Notting Hill, w której spędziłam wiele godzin, choć byłam tam zaledwie kilka razy. Pisałam o tym tutaj.
Tym razem Books for Cooks okazało się przestronnym wnętrzem pachnącym przyprawami. Zwykle, kiedy pytałam o wędzoną paprykę, sprzedawcy kręcili głowami, tu zaproponowano mi jej trzy rodzaje.
Jeśli chcesz kupić czekoladę, sprzedawca zaparzy Ci ją najpierw i poda w porcelanowej filiżance. Kiedy zapytasz o wanilię, pokaże Ci burbońską, indyjską, z Tahiti. To, co mnie urzeka nie tylko w tym konkretnym sklepie, ale również w innych wiedeńskich miejscach, w których byłam dotychczas, to niezwykła uprzejmość. To miła odmiana po gburowatych paryskich ekspedientkach.
W Babette’s można kupić książki w wielu językach: po niemiecku, angielsku, francusku. Znalazłam również książkę o polskiej kuchni 🙂
To bezpretensjonalne, przyjazne miejsce, gdzie można zaopatrzyć się w przyprawy, wypić filiżankę kawy, czy po prostu spotkać innych ludzi zainteresowanych kulinariami. Podczas mojej krótkiej wizyty, do sklepu zajrzały kobiety z Budapesztu, Francji i Niemiec.
Po wizytach w wiedeńskich kafejkach, nie ma nic przyjemniejszego niż odpoczynek na kanapie z nową książką i planowanie, co upiekę, jak tylko wrócę do domu…

Babette’s Spice & Books for cooks
Am Hof 13
1010 Wien, Austria
Tel: +43 1 533 66 85
Czynne:
Poniedziałek-Piątek 11:00-19:00 Sobota 10:00-17:00
Freihausviertel – Schleifmühlgasse 17, 1040 Wien;
Tel: 01 585 5165

29
Previous Post
Next Post