Moje książki

Chleb i okruszki

Od czego zacząć? Jak zrobić zakwas? Ogrom praktycznych porad i wskazówek + 45 przepisów na chleby drożdżowe i na zakwasie, dla osób początkujących i zaawansowanych.

Rok wydania: 2020

Kup teraz

 

 

na_zdrowie_image

Na zdrowie

Ponad sto tysięcy wiernych czytelników z całego świata, setki znakomitych przepisów i apetycznych zdjęć. Blog White Plate to inspirująca świątynia smaków, a jego twórczyni, Eliza Mórawska jest obecnie jedną z najbardziej wpływowych postaci polskiej sceny kulinarnej. Jak nikt inny potrafi dzielić się swoją umiejętnością smakowania życia.

W książce Na zdrowie! czytelnik znajdzie kilkadziesiąt przepisów na przepyszne, i co najważniejsze – super zdrowe potrawy. Wszystko to w wysmakowanym anturażu edytorskim. A zatem… Smacznego i zdrowego!

Rok wydania: 2016

 

126-chleb-ok-papier

O chlebie

Książka zawiera 45 przepisów na chleby, bułeczki i inne wypieki. A także porady autorstwa Elizy Mórawskiej. Zdjęcia wykonał Krzysztof Kozanowski. W książce znajdują się też porady techniczne, jak piec, jak przygotować zakwas, jak uniknąć najczęstszych błędów. Przepisy i porady są przeplatane historiami z życia autorki.

Książka wydrukowana w dwóch wersjach. Wersja limitowana została wydrukowana na wyjątkowym papierze kukurydzianym Crush Corn z linii papierów Papierowy Dizajn, w którym część celulozy zastąpiono kukurydzą. Okładka miękka, ze skrzydełkami, na papierze Via Felt.

Rok wydania: 2015

/nakład wyczerpany, nie będzie wznowienia/

 

 

O jabłkach

Książka zawiera 40 przepisów na dania z wykorzystaniem jabłek, od śniadań, przez obiady, na deserach kończąc z pięknymi fotografiami (w sumie 71 zdjęć) autorstwa Krzysztofa Kozanowskiego. Jest też opowieścią o najbardziej polskim ze wszystkich owoców, przeplataną wspomnieniami z mojego dzieciństwa. Cześć nakładu została wydrukowana na papierze ekologicznym wyprodukowanym z ogryzków jabłek – Cartamela / Frumat, reszta na równeż szlachetnym Arctic Paper, Lynx. Okładka miękka, lakierowana ze skrzydełkami, papier Via Linien Mohawk. Książka dostępna w dwóch wersjach językowych: po polsku i po angielsku.

Wydanie pierwsze 2014
/nakład wyczerpany, nie będzie wznowienia/

 

phpThumb_generated_thumbnail

White Plate. Słodkie

W „White Plate. Słodkie” znajdziecie 60 niezawodnych przepisów na słodkie wypieki. Receptury przywiezione z bliskich i dalekich kulinarnych podróży przeplatają się tu ze smakami dzieciństwa spędzanego na Podlasiu, a cukiernicze odkrycia sąsiadują z autorskimi wersjami nieprzemijającej deserowej klasyki. Przed Wami tarty i torty, mazurki i babki, croissanty i pączki, serniki i brownie, muffinki i bezy… i o wiele, wiele więcej. Po raz pierwszy książka ukazała się w październiku 2012 roku i była bestsellerem zarówno w Empiku, jak i Merlinie, doczekała się kilku wznowień nakładu.

Wydanie drugie uzupełnione 2014
Cena okładkowa: 39,90 zł
/nakład wyczerpany/