O mnie

image2Zaczęło się dawno temu od paczki bakalii kupowanych codziennie po drodze ze szkoły, bez których nie wyobrażałam sobie ciasta. Miałam pewnie 12 lat i wielki zapał do tego, by grzebać w kuchennych szufladach. To był koniec lat osiemdziesiątych, więc w szufladach, oprócz budyniu śmietankowego, cynamonu, goździków i listków laurowych, niewiele było. Pamiętam spiżarnie moich bliskich, z których zimą przynosiło się słoiki z przetworami. Delikatny smak jagód rozgniatanych na podniebieniu. Pierwsze rzodkiewki i truskawki zrywane w wilgotny letni poranek.

Dziś, dzięki mojej pasji, mogę realizować się zawodowo: fotografuję i piszę (moje zdjęcia ukazywały się m.in. w takich tytułach jak: Newsweek, Glamour, Claudia, Pani, Kukbuk, Magazyn Smak, Usta). Od marca 2014 do marca 2015 r prowadziłam stałą rubrykę w magazynie PANI. Realizuję sesje zdjęciowe dla klientów, a od 2012 roku regularnie prowadzę warsztaty kulinarne. Współpracuję z wydawnictwami w zakresie redakcji merytorycznej.

W 2012 r. ukazała się moja pierwsza książka „White Plate. Słodkie”. W czerwcu 2014 r. druga książka: „O jabłkach”, a pod koniec kwietnia 2015 „O chlebie” nakładem wydawnictwa Full Meal. W październiku 2016 roku światło dzienne ujrzała czwarta książka „Na zdrowie” wyd. Zwierciadło.

W 2020 r. napisałam i sfotografowałam książkę „Chleb i okruszki”.

Z wykształcenia jestem dziennikarzem, ale wiele lat pracowałam w agencjach reklamowych i w działach marketingu dużych korporacji.

Jestem mamą trzech córek.

Eliza Mórawska-Kmita