Mój Sopot – ulubione restauracje

W ferie podkurowaliśmy wszystkich domowych kuracjuszy. Alergie, katary i niedospanie. Potem dzień, dwa w przedszkolu i bum, znowu katar albo kaszel. Chorujemy drużynowo, tylko, co ciekawe, najstarsza córka, najbardziej odporna, zawsze się trzyma najlepiej. Szczęściara z niej :)

A ja siedzę dziś i porządkuję zdjęcia, wracając myślami do Sopotu, który kocham całym sercem i jest to jedno z tych miejsc, w których mogłabym mieszkać. Kilka razy w roku do niego wracamy, choć ja lubię najbardziej Sopot zimowy. Zimny, smagany wiatrem i wyludniony. Od kiedy mamy małe dzieci, staramy się wybierać miejsca kids friendly, nastawiamy się na to, by i one miały rozrywki i miły czas. Tym razem udało nam się zamieszkać w starej kamienicy przy ulicy Haffnera. Nastawialiśmy się na codzienne gotowanie, ale ostatecznie, głównie śniadania jedliśmy w domu, a obiady w terenie. Zdarzyło mi się też zamówić jedzenie w aplikacji (nie polecam, lepiej założyć palto i przejść się na spacer, wracając z czymś do jedzenia).

Oto nasze ulubione, sopockie miejsca.

*****

Las

Hmn, to miejsce zapewne nie spodoba się każdemu. A bo wygląda tak, jakby ktoś wszedł do piwnicy, postawił kilka starych klamotów, parę roślin doniczkowych, powiesił kawałek zasłony i zaczął parzyć kawę. Ale! Jaka to kawa! Z jakiego sprzętu! Ja Las uwielbiam. Właśnie za ten niezobowiązujący klimacik, za te ściany odrapane, za światło do zdjęć jak w niderlandzkich marzeniach i za cappu. Tam zawsze jest świetna obsługa, jest miło, jest przyjemnie. Kiedy jestem w Sopocie muszę tam iść choć raz.

www.facebook.com/kawiarniaLAS
Haffnera 42, 
81-708 Sopot

*****

Cały Gaweł

Zazwyczaj do Gawła trafiam nie w porę. To znaczy w moją nieporę. Bo ja bym zjadła już obiad, a tam są dopiero śniadania i burgery, a pora obiadowa za godzinę lub dwie. Nic to. Piję więc kawę i jem śniadania. Gawła cenię za miejscówkę i klimat – tam jest jak w czyimś domu. Po prostu czuje się, że jest tam jakiś gospodarz, który powiesi na ścianie mapę i lustro, zadba o fajne magazyny, które można przejrzeć w trakcie czekania na jedzenie. Bardzo cenię takie miejsca, w których czuć obecność osoby, która je tworzy. Zwłaszcza Pan Inżynier zawsze naciska na pójście do Gawła. Wyjątkowo przypadło mu to miejsce do gustu.

www.calygawel.pl
SOPOT CENTRUM – DWORZEC PKP, Ul. Dworcowa 7

*****

U Kucharzy Adama Gesslera

Kiedy ma się mięsożerną czterolatkę na pokładzie, która najchętniej jadłaby schabowe, U Kucharzy jest dobrym adresem na dania kuchni polskiej. Dodatkowy plus tego miejsca jest taki, że jest przestronne i niezobowiązujące, więc z dużą rodziną i wózkiem spokojnie można wejść i się rozgościć. I cóż mogę powiedzieć o jedzeniu… dla mnie wspaniałe, właściwie wszystko, czego próbowałam – ruskie pierogi, śledzie, kaczka, zupy, szarlotka. Kuchnia jest otwarta, więc kucharze gotują na środku i na widoku. Jeśli zamawiasz kotleta, widzisz, jak odkrawa kawał mięsa i smaży je na patelni. Jeśli zamawiasz danie z kluskami, kelner da Ci na talerz tyle kluch z gara, ile dusza zapragnie. Czas się tu zatrzymał, co dla mnie akurat jest atutem. Tu człowiek zawsze czuje się mile widziany i dobrze ugoszczony i nakarmiony.

Restauracja U Kucharzy
ul. Bohaterów Monte Cassino 60 , 
81-759 Sopot

 

*****

Seafood Station

O tym miejscu dużo dobrego słyszałam i udało się wreszcie je odwiedzić. I cóż, było pysznie. Zaczynając od przystawek (śledzie, tatar z tuńczyka – boski wręcz!), dzieci konsumowały fish and chips, ja zdecydowałam się na kraba. Podanego klasycznie, z topionym masłem. To było wyzwanie! Bardzo smaczne, świetna obsługa, miejsce niedaleko dworca, więc można wpaść przed podróżą.

www.seafoodstation.pl
Ul. Dworcowa 7, Sopot (przy Dworcu)

 

*****

La Bagatela

I na koniec miejsce, gdzie kupowaliśmy codziennie pyszne bagietki i makaroniki. Również przy dworcu. Wypiekane na miejscu, można zapytać, co jest jeszcze ciepłe. Szczególnie polecam bagietę pszenno-żytnią. Na miejscu można zjeść tartę, kanapkę lub wypić kawę. Może nie jest jakoś specjalnie romantycznie, jak to na dworcu, ale wziąć w dłoń i pójść dalej – jak najbardziej.

labagatela.pl
Pasaż Dworcowy PKP w Sopocie
ul. Dworcowa 5, Sopot

*****

24
Previous Post
Next Post