Warsztaty z Rachel Khoo

Rachel robi tort kanapkowy ze szwedzkim pieczywem, serkiem chrzanowym, wędzonym łososiem, gotowanym burakiem, ogórkiem, koprem i kawiorem
Wczoraj miałam przyjemność uczestniczyć w warsztatach z Rachel Khoo, zorganizowanych przez BBC Lifestyle z okazji premiery najnowszego programu Rachel „Kulinarne inspiracje: Miasta świata”, który będzie można oglądać już od 31.03.2014.
W nowej serii bohaterka wyrusza między innymi do Stambułu, Sztokholmu, Barcelony, Nicei i Neapolu.
Rachel znam z jej książek, o jednej z nich pisałam w ubiegłym roku tutaj. Jest malutka, piękna, uśmiechnięta i bezpośrednia. A kiedy się ją fotografuje i okazuje się, że na każdym zdjęciu wygląda perfekcyjnie, nie ma wątpliwości, dlaczego tak szybko zdobyła sympatię widzów na całym świecie, którzy śledzą jej programy i kupują jej książki. 
Byłam pod wrażeniem nie tylko samej bohaterki tego popołudnia, ale też genialnej organizacji warsztatów w warszawskim Cook Up studio, gdzie zadbano o to, by gotowało nam się sprawnie i przyjemnie, gdzie każdy głodny miał okazję spróbować pysznych kanapek z gravlaxem czy tapenadą, tiramisu i baklavy.
Podczas dwóch godzin przygotowaliśmy dania z programu: tureckie pieczone „cygara” z ciasta filo, wypełnione kozim serem, oregano i miodem, podane z sałatką z czerwonej cykorii i soczystych pomarańczy skropionych oliwą i octem. Proste i genialne w smaku.
Zrobiliśmy też mini „tort” kanapkowy rodem ze Szwecji.
Dziękuję organizatorom za wyjątkowy, inspirujący czas i zaproszenie:)

20
Previous Post
Next Post