Cappuccino

Jestem dziś wykończona, ale spędziłam tak fantastyczny czas z założycielami Colours of Coffee, że chcę podzielić się z Wami zdjęciami z przygotowania cappuccino.
Kiedy jeden pasjonat spotyka drugiego, jest gorąco. Kiedy jeden pasjonat spotyka trzech pasjonatów, jest mega gorąco.
I tak było.
Lubię latte macchiatto, espresso, kawy mrożone.
Nigdy nie byłam specjalistką od kawy, ale ten świat pociąga mnie na tyle mocno, że ostatnio po lekturze książki założyciela Starbucks zaczęłam się zastanawiać A może by tak zatrudnić się u nich na miesiąc i podszkolić w tym temacie?
Colours of Coffee prześledzili moje wpisy, w których mówię o tym, co piję, obejrzeli zdjęcia pokazywanych przeze mnie filiżanek kawy i doszli do wniosku, że należy zająć się moją kawową edukacją :-) W samą porę, bo Starbucks już czekał ;)
Spędziłam z nimi fantastyczny czas, a po czterech godzinach wszyscy doszliśmy do wniosku, że mamy niedosyt i trzeba coś wspólnie zrobić.
Zatem niedługo zaprosimy Was do świata kawy. Razem z Wami będę się uczyć, jak parzyć espresso, wybierać ekspres, szukać ulubionego smaku kawy. Będę smakować, nazywać i dzielić się doznaniami tego nowego dla mnie terytorium.
I jak zwykle – wiecie, że uwielbiam wspierać małe firmy prowadzone przez pasjonatów, ludzi, dzięki którym jestem dumna, że mieszkam w Polsce. Cieszę się, że będę to robić z nimi i wspólnie pokażemy Wam magiczny świat kawy.

Cappuccino na zdjęciu przygotowuje Marcin Michalik:

Mistrz Polski Latte Art 2010 
Dwukrotny Vice Mistrz Polski Baristów 2007 (nagroda dodatkowa za najbardziej oryginalnego drinka dowolnego) oraz 2008 
Vice Mistrz Polski Latte Art 2008
Finalista (szóste miejsce na świecie) World Coffee In Good Spirit na Wonderful Coffee 2008 w Kopenhadze

Ja nie mogę się już doczekać, mam nadzieję, że Wy także :)
Więcej na temat Colours of Coffee na ich stronie www

35
Previous Post
Next Post