Cynamonowe koperty z ananasem

Zanim skończę i opublikuję drugą część relacji z mojej podlaskiej wycieczki, chciałabym podzielić się z Wami szybkim przepisem na koperty z ciasta francuskiego z ananasem.

Jednym z tych przepisów, kiedy na nic nie ma czasu.
Nie wiedzieć czemu, nagle zatęskniłam za smakiem ananasa z puszki. Kiedyś wymarzony towar deficytowy, dziś zalega na sklepowych półkach. Mam wrażenie, że nikt tego nie kupuje. I ja też nie. Tymczasem przyszło mi do głowy przynajmniej dziesięć przepisów na ananasa.

Zazwyczaj kiedy spędzam u kogoś weekend, robię w jego kuchni ciasta. Każdy prosi o drożdżowe albo o szarlotkę. Robię więc i jedno i drugie. Na dokładkę coś z gotowego ciasta francuskiego. Przede wszystkim po to, by pokazać tym, którzy nigdy nie piekli, jak łatwo można zacząć. Kiedy patrzę wstecz i przypominam sobie kuchnie, gdzie piekłam z kimś po raz pierwszy, widzę nigdy nie używane nowe piekarniki z papierową instrukcją w środku. Albo stareńkie kuchnie gazowe, których nie używali, bo się bali. Ja mogę piec wszędzie. I Ty też 🙂

Cynamonowe koperty z ananasem

1 opakowanie ciasta francuskiego
puszka plastrów ananasa w zalewie
gruby cukier
cynamon
do posmarowania: białko

Piekarnik nagrzewamy do 190 st C.
Ciasto rozwijamy i kroimy na kwadraty.
Ananasa odsączamy z zalewy, plastry przekrajamy na pół. Na każdym kwadracie układamy 2 połówki ananasa i dokładnie zlepiamy brzegi. Wierzch każdego ciastka smarujemy białkiem, posypujemy cukrem i cynamonem.
Wstawiamy do piekarnika na 15-20 minut.
Smacznego!

38
Previous Post
Next Post