Drożdżowe wypieki


Zawsze niecierpliwie czekam na książki blogerów. Dobrze wiem, ile trudu i czasu wymaga ciągłe poszukiwanie dobrych przepisów, dlatego bardzo się cieszę, kiedy jest on nagradzany wydaniem książki.

Każdy, kto kiedykolwiek miał jakąś pasję wie, ile pracy i zaangażowania kosztuje rozwijanie swoich zainteresowań. Patrzenie wstecz na błędy, jakie się popełniało, jest dowodem na to, ile udało nam się zrobić.
Kiedy słucham swoich znajomych, którzy obdarowani słoikiem zakwasu i radą, niemal z marszu zaczynają piec chleb na zakwasie i mówią, jakie to łatwe to wiem, ile stoi za tym błędów i nieudanych bochenków popełnionych przez tych, którzy uczyli się przed nimi.
Kilka dni temu dowiedziałam się o dwóch książkach napisanych przez Mirabbelkę, której wkład w hobby wielu ludzi, jakim jest pieczenie domowego chleba, jest niepodważalny. Ona przecierała ścieżki, chętnym wysyłała suszony zakwas i dzieliła się radą. I sama poszukiwała, odkrywała, tłumaczyła, modyfikowała.
Lubię, kiedy mówi: chciałabym wykasować wiele starych przepisów, bo od tamtej pory bardzo je zmodyfikowałam. To dowód na to, że wciąż idzie do przodu.
Pierwsza książka jej autorstwa jest na temat drożdżowych wypieków: łatwych ciast i bułeczek, pizzy i drobnych ciasteczek. To preludium do sztuki domowego wypieku chleba na zakwasie, zachęta dla tych wszystkich, którzy chcieliby zacząć, a uważają, że wypieki drożdżowe są trudne.
Internetowa popularność to odpowiedzialność za przepisy. I te, które znajdują się w tej książce są sprawdzone. Zapewne po wielokroć. Dodatkową zachętą jest przystępna cena: książka kosztuje 29,90 PLN. Jej układ jest przejrzysty i czytelny, dużo praktycznych rad i konkretów. Polecam :)
Dziś upiekłam według jednego z przepisów bułeczki. Jest to modyfikacja receptury na wieniec cytrynowy. Po szczegóły zapraszam do Pracowni Wypieków.

Drożdżowe wypieki
Autor: Małgorzata Zielińska
Wydawnictwo: Olimp Media
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 128
Format: 19.5×24 cm
Oprawa: Twarda

12
Previous Post
Next Post