Jak nie smakuje francuski makaronik. Saint Honoré


Mamusiu, makaroniki, kupisz mi?
Zwykle ulegam czarowi francuskich makaroników zapakowanych w przezroczyste pudełko przewiązane wstążeczką,
niestety te nie były do kupienia, ale dostałam wizytówkę do cukierenki na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.
Została otwarta we wrześniu, zastąpiła studencki bar.
Słyszałam o niej wiele dobrego, ale na początku zwykle tak jest, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik, dopilnowane, uśmiechnięte i pyszne. Wszyscy są zadowoleni i pełni nadziei.
Ja też wykazuję wiele nadziei, kiedy słyszę o nowo powstałych miejscach w Warszawie. Wciąż mam ten niedosyt, kiedy chciałoby się, żeby u nas było tak, jak tam.
Do Saint Honoré wybrałam się w pewną wietrzną i zimną sobotę, przed śniadaniem. Miałam ochotę próbować i się zachwycać.
Wnętrze jest przytulne, czyste, bardzo wygodne i ciepłe. Obsługa na najwyższym poziomie – miła, uśmiechnięta, pomocna, nie nadąsana, nie robiąca łaski, ani też przesadnie nadskakująca.
Miałam w pamięci wizyty w Cafe Vincent, więc od początku zastanawiałam się, gdzie jest lepiej. Dla mnie. Czy będę chciała wrócić tu czy tam. A może nigdzie?
Zamówiłam kawę – wypada zdecydowanie lepiej niż u Vincenta. Aromatyczna, dobrze zaparzona. A reszta?
Cóż, eklerki (7 zł/szt) z płynącą polewą – dziwną, naprawdę dziwną, nie przypadły mi do gustu, nie byłam w stanie zjeść nawet połowy. Smaczne były koszyczki z brokułami i serem (10 zł/szt) – czyli quiche na ciepło.
Najbardziej zawiodłam się na makaronikach – francuskich bezikach przekładanych kremem (12 szt za 35 PLN). Ciasteczka były mokre, bardzo słodkie, a wszystkie rodzaje były w smaku niemal identycznie. Jadłam dobre macarons i wiem, jak powinny smakować. Zwłaszcza, jeśli te warszawskie kosztują niemal tyle samo, co te paryskie.
Po eklerkach i makaronikach nie miałam ochoty na dalszą degustację. Szkoda.
Jedno wiem na pewno, to nie jest moje wymarzone miejsce. Z dwóch podobnych, ale jednak zupełnie innych, wybieram Vincenta. Mimo że ma gorszą kawę.

Saint Honoré
ul. Krakowskie Przedmieście 20/22
Warszawa

31
Previous Post
Next Post