Menu For Hope 10-21. XII 2007

Dzisiaj, odwiedzając Blog A Cat in The Kitchen Dagmary miałam wreszcie okazję wczytać się, co to jest Menu For Hope, którego baner pojawiał się w wielu blogach.
Zaprowadziły mnie do niego śliczne Muminkowe Foremki Dagmary:)

Po krótce wyjaśnię, co to za Inicjatywa. Po szczegóły odsyłam Tutaj

Od czterech lat, w Grudniu, blogowicze kulinarni z całego świata zbierają pieniądze na United Nations World Food Programme. W ubiegłym roku udało się zebrać 60 925,12 USD!!!
W tym roku cała zebrana suma zostanie przekazana na program pomocy żywieniowej dla uczniów w Lesotho. Wybrano ten cel, ponieważ służy on nie tylko nakarmieniu głodnych dzieci, ale również pomoże im zostać w szkole i zdobywać wiedzę, by nigdy w przyszłości nie cierpieli głodu.
Każdy z nas może pomóc. Wystarczy wejść na stronę: Firstgiving Menu 4 Hope
Każdy z wpłacających, za każde 10 dolarów, dostaje los na nagrodę z bardzo długiej listy, na której, oprócz wspaniałych Muminkowych foremek Dagmary, są książki kucharskie, kolacje w słynnych restauracjach, kursy kulinarne, sprzęt kuchenny i mnóstwo, mnóstwo innych rzeczy. Można na przykład nadać imię jednej z małych kóz na farmie we Francji czy zjeść kolację z krytykiem kulinarnym. Wygrać butelkę wina lub kulinarny spacer po Paryżu albo spotkać się z Hestonem Blumenthalem z restauracji The Fat Duck (nr 2 na liście 50 Najlepszych Restauracji Świata) lub wspólnie z Feranem Adrią odwiedzić jego lokal El Boulli (nr 1 na świecie). Nagrody są naprawdę niesamowite i pomysłowe.
Wyniki losowania będą 9 stycznia 2008.
Wszystkie informacje Tutaj

Myślę, że to wspaniała idea, zwłaszcza tuż przed Świętami. Można pomóc ofiarowując tak niewiele, a cel jest szczytny. Przy tym dużo fajnej zabawy :)

Zdjęcia z Lesotho, pochodzą z tej strony

0
Previous Post
Next Post