O zabawkach dla dzieci

Mam niewiele zabawek dla moich dzieci. Pierwsza córka miała ich trochę więcej, ale pamiętam, że bawiła się głównie tym, co znalazła w kuchennych szafkach, a zabawki leżały w plastikowych pudłach. Do czasu, oczywiście, bo regularnie je oddawaliśmy. Kupuję mało, ale zabawki dobrej jakości, które robią coś więcej niż grają melodyjki. Mamy dziś dokładnie tyle, ile ogarnia moja młodsza, półtoraroczna córeczka. Chciałabym podzielić się z Wami kilkoma pomysłami na zabawki, które mamy i które nie kurzą się na półce.

*****

Ręcznie robione zabawki

O ile sporadycznie kupuję maskotki, gdyż moje dzieci po prostu się nimi nie bawią, o tyle bardzo cenię zabawki ręcznie szyte lub robione na szydełku lub drutach. Za każdym razem, kiedy jestem na targach sprzedających rękodzieło albo przeglądam instagrama, wpada mi coś ciekawego w oko. Pisałam już w ubiegłym roku trochę na ten temat. W tym roku, na liczne nalegania mojej córki, moja Mama porzuciła robienie koronkowych serwetek, na rzecz maskotek. Zaczęło się od różowej świnki i po pierwszej, trochę koślawej i niedopracowanej, powstały kolejne, w różnych rozmiarach i umaszczeniach. Od tamtej pory powstały kolejne misie, żyrafy, zające i małpki. Więcej można zobaczyć tu: http://bunie.pl

Polecam też inne strony z ręcznie szytymi zabawkami.

Pracownia Moroszka

kocia-panna-534x750

SONY DSC

SONY DSC

Bunie:

390-image4

Plik_000 (3)

*****

 

Zabawki Janod

To była miłość od pierwszego wejrzenia. Najpierw zobaczyłam w internecie zdjęcie drewnianego miksera, który w rzeczywistości okazał się jeszcze ładniejszy niż na obrazku, a córka od razu zabrała się za zabawę nim. Zabawka jest starannie wykonana, a jej poszczególne części są ruchome – kręci się mieszadło, można wyjąć misę. Wszystkie elementy są drewniane i precyzyjnie wyprodukowane. Później do miksera dołączył zestaw piknikowy – drewniane owoce, warzywa, talerze, kubki i obrus, a na końcu kuchnia. Wybraliśmy prostą wersję, która spełnia jednocześnie funkcję chodzika. (W ofercie firmy jest kilka różnych kuchni). „Palnik” na kuchni z pokrętłami, na którym można ustawiać patelnie i garnki, a w nich „gotować” kasztany, czy piekarnik, który moja córka traktuje jak kuchenną szafkę, w której można układać talerze, okazał się w stu procentach trafioną zabawką, na którą nie szkoda mi miejsca w domu. Właściwie każda rzecz tej firmy, bez względu czy to drewniana cząstka jabłka, obrusik na piknik, na samej kuchni kończąc, jest po prostu piękna. I co dla mnie najważniejsze, moje dzieci się tym bawią.
Więcej na stronie Janod Polska

Dla czytelników bloga do 21.12.2015 r w sklepie internetowym Bamadoo na hasło whiteplate wszystkie zabawki Janod będą z 10% rabatem.

Plik_000 (1)

Plik_000 (2)

*****

Zabawki Woodenstory

To zabawki, które powstają w polskich Beskidach. Oferta nie jest szczególnie szeroka, ja kupiłam przebijak (który ostatecznie trafił do kolegi mojej córki, która nie zapałała chęcią zabawy) oraz układankę, składającą się z podstawy, na której są umieszczone patyczki, na które nakłada się klocki. I służy nam już od kilku miesięcy, wciąż się nie znudziła i cieszy moje dzieci (a i sami ją od czasu do czasu układamy).

W ofercie firmy są też skrzynie na zabawki, klocki z różnych gatunków drewna, wieże i inne atrakcje. Więcej na stronie: Woodenstory

1_woodenstory900x600-903c111164b5e28cd8d1748d53e7149d 2_woodenstory900x600-d76cd8ef7c6e0ffac4074074d6f59a68 3_woodenstory900x600-98579433eb6bb698741f41676bf6080e

*****

Figurki Schleiss

Jeśli Wasze dzieci tak, jak moje, lubią zwierzątka, być może spodoba Wam się oferta marki Schleiss. To firma, która produkuje chyba wszystkie możliwe zwierzątka – samych krów jest kilka „ras”, można kupić zarówno samicę, jak i byka, można kupić młode. Są zwierzęta domowe, są leśne, są dzikie, są ptaki, ale też dinozaury, a ostatnio widziałam, że są również fistaszki i smerfy. Uwielbiam te figurki ze względu na niezwykle staranne odwzorowanie – wyglądają jak miniaturki prawdziwych zwierząt. Te, które mamy, kupiłam w Smyku i w sklepie Toys R Us, a w ofercie, oprócz figurek, są inne akcesoria.

Więcej na stronie: Schleich

*****

Zdjęcia w tym wpisie pochodzą ze stron internetowych firm, o których piszę w tekście.

7
Previous Post
Next Post