Red Onion

Ten sklep to moje uzależnienie. Właściwie nie muszę nic kupować, czasem wystarczy mi po prostu do niego wpaść i pooglądać rzeczy, które w nim sprzedają.
Pierwszy powstał w 1999 roku przy ulicy Burakowskiej w Warszawie w dawnej fabryce koronek. Z początku był głównie sklepem z meblami egzotycznymi i dodatkami do domu innymi niż wszystko, co można było dostać w tamtych czasach.
Później zaczęły się w nim pojawiać gadżety kuchenne i książki kucharskie. 
Osiem lat temu, kiedy zaczynałam przygodę z fotografią kulinarną, właśnie tam kierowałam swoje kroki, kiedy chciałam kupić talerzyk albo karafkę potrzebne mi do zdjęć.
Ale pod koniec ubiegłego roku powstał kolejny Red Onion, w samym centrum Warszawy, w dziewiętnastowiecznej fabryce czekolady Wedla. Pamiętam, że po mojej pierwszej wizycie tam, pytałam moich znajomych: Byłeś tam? Nie?! Musisz to zobaczyć.
Mało jest miejsc, do których chodzę tak chętnie.
Dziś odwiedziłam sklep, by zrobić zdjęcia. I oglądając je uświadomiłam sobie, że w tym sklepie jest po prostu wszystko. Każdy kuchenny gadżet, jaki można sobie wymyśleć. Ceramiczne kulki do pieczenia, silikonowe maty, drewniane deski, setki form i foremek, papilotki do muffinków… 
Kiedy już zwiedzę dział kuchenny, udaję się do sekcji z książkami. Tutaj, oprócz kucharskich, są pozycje o sztuce, fotografii, architekturze. A może ktoś szuka muzyki albo filmu na DVD? Też są.
Magazyny wnętrzarskie albo o podróżach. 
Lubię ich dział z zabawkami, na którym są cuda. Od rzeczy dla dzidziusiów, po starszaki. Książki niszowych wydawnictw, kolorowanki, drewniane instrumenty muzyczne, pluszaki. 
Red Onion sprzedaje również meble Vitry, słynne klasyki, między innymi krzesła zaprojektowane przez małżeństwo Eames.
I jeszcze – kawiarenka ze słynnymi krzesłami, gdzie przy dużym drewnianym stole można zjeść kanapkę, wypić kawę i poczytać gazetę albo książkę.
Mogłabym tak jeszcze długo…
I na koniec, dla wszystkich Czytelników bloga zainteresowanych ofertą akcesoriów kuchennych w Red Onion: na hasło WHITE PLATE do końca sierpnia, na wszystkie produkty z tego działu rabat 20%.
Promocja dotyczy zakupów w sklepach warszawskich i w sklepie internetowym

Edycja 9/8/2012

Mam informację z Red Onion, że wzmożony ruch z bloga powoduje awarię serwera, ale pracują nad tym i proszą o odrobinę cierpliwości. 
Kawiarnia
Herbaty
Książki o sztuce
Akcesoria kuchenne
Zabawki
Książki kucharskie
Magazyny

Coś dla wielbicieli Nigelli Lawson

43
Previous Post
Next Post