Zanim napiszesz do mnie mailaCodziennie otrzymuję przynajmniej kilkadziesiąt maili. Od krótkich i rzeczowych, poprzez długie i bardzo długie. Doceniam te dowody sympatii i jest mi bardzo miło, że do mnie piszecie.
Chciałabym jednak uprzedzić, że mimo szczerych chęci, nie jestem w stanie na wszystkie odpowiedzieć, choć odpisuję na większość. Nie jestem również w stanie odpisać natychmiast po tym, jak je otrzymuję.
I jeszcze jedno: jeśli prosisz mailem o poradę i otrzymujesz ją, miło by było, gdybyś mi o tym napisał. Wystarczy jedno słowo: dziękuję.
90% maili, w których prosicie mnie o poradę i ją uzyskujecie, pozostaje bez odpowiedzi.
Wiele osób zapomina o tym, że nie spędzam na blogu i sprawdzaniu skrzynki odbiorczej 24 h na dobę. Nie  mam fizycznej możliwości prowadzenia długiej korespondencji, ponieważ mam również rodzinę i inne obowiązki, więc zanim napiszesz do mnie maila, proszę: pamiętaj o tym.
Niektórzy oczekują zbyt wiele, więc proszę o wyrozumiałość.

Jak robić zdjęcia?

W co trzecim mailu padają pytania o sprzęt fotograficzny i robienie zdjęć. Jak robić zdjęcia?
Moja odpowiedź jest jedna: praktyka. Używam lustrzanki z wymiennymi obiektywami, ale również małego aparatu kompaktowego, z którego pochodzi wiele opublikowanych na blogu zdjęć.
Do obróbki zdjęć używam również Photoshopa. Jeśli chcesz wiedzieć, JAK używać Photoshopa, polecam dostępną na rynku literaturę – tych książek jest naprawdę wiele, są napisane w jasny sposób dla czytelników o różnym stopniu zaawansowania, więc nawet laik jest w stanie dużo zrozumieć i się nauczyć.
Tak jak w każdej innej dziedzinie, tak i tu umiejętności zdobywa się powoli, a jedyną drogą do nich jest praktyka i nauka od lepszych od siebie.
Polecam dobre książki kulinarne, magazyny fotograficzne, jak np. Digital Camera (dostępną w języku polskim), albumy o sztuce, które przybliżą Wam zasady kompozycji i kolorów, a przede wszystkim instrukcję obsługi Waszego aparatu i regularne robienie zdjęć. To najlepsza droga do tego, by osiągnąć to, co chcecie.
Nigdy nie brałam udziału w kursach fotograficznych, więc nie jestem w stanie żadnego z nich polecić.

Współpraca z White Plate

Zanim napiszą Państwo do mnie długiego maila z propozycją współpracy, proszę o uwzględnienie tego, że nie jestem zainteresowana współpracą opartą na:

– testowaniu przysyłanych produktów i opisywaniem ich na blogu
– organizowaniem konkursów reklamujących firmy trzecie
– przekazywaniem zdjęć i tekstów na jakiekolwiek portale i strony internetowe
– bezpłatnym przekazywaniu zdjęć restauracjom, firmom, klientom agencji PR.

Nie mam czasu na wychwalanie kostek bulionowych, organizowanie konkursów reklamujących najnowszy model frytownicy, „szybkie przekazanie contentu, bo chcemy, żeby nasz portal ruszył 1 lipca”.
Nie interesuje mnie publikowanie tekstów sponsorowanych i pisanie o rzeczach, których nie testowałam.
Wszelkie opisywane na blogu produkty, książki i filmy zakupiłam sama, a moja opinia na ich temat jest wyłącznie subiektywna. 

Dziękuję za uwagę.

63
Previous Post
Next Post