Mufinki z Kinder Bueno


Gość w dom, słodycz w dom, mogłabym powiedzieć patrząc na szufladę, w której zalegają czekolady i czekoladki. Bo tak to zwykle bywa, kiedy w domu są małe dzieci, które, choć lubią słodycze, większości tych dostępnych w sklepie, nie jedzą. Podobnie mogę powiedzieć o sobie – pewnego dnia przestałam się zajadać batonikami, zupełnie jakby spowszedniały i straciły urok czegoś przyjemnego i rozweselającego.
Nauczyłam się zatem wykorzystywać czekoladki i batoniki do pieczenia ciasteczek i mufinków. Zwykły batonik, pokrojony i dodany do ciasta nabiera innego charakteru. I podobnie jest z dzisiejszymi mufinkami z Kinder Bueno.


Mufinki z kinder bueno

12 pojedyńczych kostek Kinder bueno (to 1,5 opakowania)
250 g mąki pszennej
1 łyżeczka proszku do pieczenia
140 g drobnego cukru (brązowego lub cukru pudru)
szczypta soli
cukier waniliowy lub 1 łyżeczka naturalnej esencji waniliowej
70 g czekolady pokrojonej na małe kawałeczki (używam pół na pół mlecznej i białej)
1 łyżka suszonych wiśni, pokrojonych (opcjonalnie)

100 g miękkiego masła
2 jajka
110 g śmietany 30% lub jogurtu

Piekarnik nagrzać do 175 st C.

Mąkę wymieszać z proszkiem do pieczenia i solą.
Masło utrzeć z cukrem na gładką masę. Dodawać po jednym jajku. Kiedy wszystko się połączy, wsypać mąkę. Dodać wanilię i śmietanę. Wymieszać. Dodać pokrojoną czekoladę i wiśnie. Wymieszać łyżką, nie miksować.

Formę do mufinków wyłożyć papierowymi papilotkami lub posmarować masłem. Do każdego dołka nakładać masę do max 3/4 wysokości. W każdy dołek włożyć kostkę Kinder Bueno, mocno wpychając ją w ciasto.

Wstawić do piekarnika i piec ok. 25-30 minut.

Smacznego!

28
Previous Post
Next Post