Storczyki

Dawno, dawno temu, za górami, za lasami, pewnego zimowego dnia postanowiłam kupić do domu roślinę. Idąc z siatami i wózkiem, w wielkim hipermarkecie zobaczyłam kwiaciarnię, która sprzedawała kwiaty doniczkowe. Należę do osób, które im mają większy wybór przed oczami, im większą feerię barw i gatunków, tym skromniejsze rzeczy kupują. Nie mogłam nie zauważyć pieknej wystawy storczyków. Ich piękno wydaje mi się szlachetne, nieprzegadane. Są dostojne, wolno rosną i pasują do każdego wnętrza. Kiedyś próbowałam je hodować, ale brakowało mi cierpliwości i doswiadczenia.
Tamtego zimowego dnia wróciłam do domu z białą orchideą, która kwitła nieprzerwanie przez pół roku, ciesząc moje oczy swoją urodą i niewielkimi wymaganiami. Pamiętałam o tym, że potrzebuje dużo światła, codziennego zraszania i świeżego powietrza. Od tamtej pory nie potrafiłam przejść obojętnie obok żadnego sklepu ze storczykami. Ale nie kupowałam na oślep. Przez ostatnie pół roku cieszyłam się kwiatami, a jakiś miesiąc temu, moje rośliny postanowiły odpocząć.


Dziś, trochę przez przypadek, trafiłam do sklepu, który przygotowuje się do remontu i sprzedaje rośliny po okazyjnych cenach… Nie potrzebowałam wiekszej zachęty do tego, bo po prostu zaszaleć.
Moimi ulubionymi storczykami są Phalaenopsisy – są łatwe w uprawie, wybaczają błędy w pielęgnacji, mają ładne liście w kształcie oślich uszu, długo kwitną i występują w wielu kolorach. Niektóre z nich mają kwiaty w kratkę albo kropki.
Zasada jaką się kieruję podczas kupowania to zdrowe liście. Wielokrotnie zrezygnowałam z zakupu okazów o pięknych kwiatach ponieważ ich liście były zniszczone.
Storczyki są dzis jedynymi kwiatami, które mam w domu.
Na zdjęciach są moje storczyki, które właśnie teraz kwitną.
Wszystkim zainteresowanym hodowlą tych pięknych roślin, polecam stronę:

http://www.orchidsklepik.pl/index.php

Jest to internetowy sklepik oferujący duży wybór zarówno orchidei, jak i ziemi, nawozów i doniczek potrzebnych do uprawy.

4
Previous Post
Next Post